ردکردن این
پارچه مبلی نانو، مزایا، معایب و ویژگی ها

پارچه مبلی نانو

برای دریافت قیمت پارچه مبلی نانو می‌توانید با همکاران ما در فروشگاه پارچه مبلی پژمان تماس حاصل فرمایید. در ادامه این مطلب به معرفی دسته‌بندی‌ها و ویژگی‌های خاص این محصول خواهیم پرداخت.

پارچه مبلی نانو دسته‌ای بزرگ و پرطرفدار در میان نمونه‌های مختلف از محصولات مورد استفاده در ساخت مبلمان است. صنعت مبلمان نیز همانند دیگر صنایع، همیشه در تلاش بوده که تولیدات کارآمدتر و موثری را با ضایعات کم‌تر، مصرف بهینه انرژی، حداقل استفاده از مواد در همان سطح کیفیت و عملکرد بالا، تولید کند. برای دستیابی به این اهداف بزرگ، فناوری نانو می‌تواند نقش بسیار مهمی داشته باشد. مواد نانو در صنعت نساجی باعث میشود که کم‌تر از منسوجات کاربردی، چسب و مواد الیافی دیگر استفاده شود.

قیمت پارچه مبلی نانو

قیمت پارچه مبلی نانو در انواع گوناگون به هزینه‌های تولید و مواد اولیه این محصولات بستگی دارد. رو مبلی نانو با برندهای گوناگونی در بازار یافت می‌شود. نمونه‌های ایرانی، ترک و … از جمله انواع این محصول هستند که از سطح کیفیت و قیمت مختلفی برخوردارند. برای شناخت و خرید پارچه مبلی نانو در برندهای مختلف نیاز به تجربه و یا دریافت راهنمایی از افراد خبره در این زمینه می باشد. 

قیمت پارچه مبلی نانو به عوامل زیادی از جمله طرح، کیفیت و متراژ، بستگی دارد. توجه به این فاکتورها، در هنگام خرید، بسیار مهم و ضروری می‌باشد و به شما کمک خواهد کرد تا محصول مورد نیاز خود را با قیمت و کیفیت مطلوب خریداری نمایید.

تشخیص پارچه مبلی نانو اصل و تقلبی

به دلیل ویژگی خاص این محصول و وجود فراوان نمونه‌های مشابه، بعضی از مشتریان بر این باورند که اساسا اینچنین کیفیتی در بازار ایران وجود ندارد. بسیاری از محصولات که ویژگی نزدیک به انواع نانو دارند، (به عنوان مثال کمی خاصیت آب‌گریزی دارند) با نام آنها به فروش می‌رسند. ویژگی‌های شاخص در انواع اصل شامل موارد زیر می‌شود.

  • تراکم بالای بافت و مقاوم به تغییر شکل
  • مقاوم در برابر چروک
  • عدم نفوذ آب و سیالات
  • ثبات رنگ و مقاومت در مقابل سایش
  • ضد لک بودن
  • مقاوم به گرد و غبار و پرز
تشخیص پارچه مبلی نانو اصل و تقلبی

اما آیا این مطلب واقعیت دارد؟ یعنی آیا پارچه مبلی نانو اصل در بازار کشور عرضه نمی‌شود؟ حقیقت این است که بسیاری از نمونه‌هایی که در بازار یافت می‌شوند، طرح نانو (شبیه به نانو) هستند و به علت بالا بودن قیمت پارچه‌های نانو، این محصولات خیلی کم برای ساخت مبلمان استفاده می‌شوند. با این حال آنها با تنوع و کیفیت بالا در بازار ایران نیز وجود دارند و در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد. اما به دلایلی که گفتیم قیمت آنها بیشتر از انواع معمولی می‌باشد. در ادامه به معرفی ویژگی‌های موجود در نمونه های اصل خواهیم پرداخت.

تشخیص پارچه مبلی نانو اصل و تقلبی 2

پوشش نانو آنتی باکتریال و بافت آن بسیار متراکم بوده که در برابر اجسام نوک تیز، سایش و پارگی مقاومت بالایی دارد. همچنین می‌توان گفت این تولیدات سازگار با شرایط محیطی مختلف هستند. نانو مواد، به علت خاصیت ضد لک، ضد حریق، ضد آب و آنتی باکتریال بودن، در بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردارند. ویژگی اصلی دیگر لطافت آنهاست که در کنار خصوصیات دیگر کیفیت محصول را افزایش می دهد.

تشخیص پارچه مبلی نانو اصل و تقلبی 3

مزایا و برتری پارچه مبلی نانو

به طور کلی، این تولیدات از مزایای بسیاری برخوردارند که در ادامه با آنها بیشتر آشنا می‌شویم. فناوری نانو، خاصیت ضد آب بودن را در این تولیدات ایجاد کرده و راهی برای نفوذ آب و سیالات در آن نمی گذارد. در نتیجه آب به ساختار الیاف کمتر نفوذ می‌کند و یا در موارد پیشرفته به هیچ وجه نفوذ آب اتفاق نمی‌افتد. در میان تمامی انواع پارچه مبلی، محصولات تولیدی با استفاده از نانو الیاف، مقاومت بالاتری در برابر نفوذ آب و دیگر سیالات دارند.

مزایا و برتری پارچه مبلی نانو

ضد لکه بودن پارچه مبلی نانو

همان طور که گفتیم، مواد نانو تمام منفذهای پارچه را می‌پوشاند و جذب سیالات و رطوبت را در آن محدود می‌کند. اما با این حال امکان بروز لکه با ریختن آب بر روی پارچه، وجود دارد. این محصولات در برابر لکه آب و مایعات، لکه خودکار و جوهر و آلودگی بسیار مقاوم بوده و خاصیت ضد لک شدن دارد. امکان دارد محصول با داشتن خاصیت ضد آب و ضد لک بودن، پس از گذشت مدت زمان طولانی به شست و شوی نیاز داشته باشد. در این صورت میتوان گفت که این خاصیت‌ها برای این پارچه، با شست و شوی آنها از بین نمیرود.

ضد لکه بودن پارچه مبلی نانو

کیفیت بافت بالا

این پارچه مبلی دارای خاصیت ضد چروک بوده و در صورتی که تحت فشار واقع شوند، این قابلیت را دارند که به حالت اولیه خود برگردند. پارچه هایی که از مواد نانو تولید میشوند، با هر میزان تراکم بافت ساختار خود را حفظ کرده و به سادگی چروک نمیشوند. به دلیل ساختار بافت قوی، رنگ پارچه های نانو نیز از ثبات کافی برخوردارند و در برابر شرایط مختلف از دست نمیروند. ویژگی دیگر پارچه رو مبلی نانو، ثبات رنگی آنها در مقابل فرسایش، نور خورشید و شست و شوی اشاره کرد.

کیفیت بافت بالای پارچه مبلی نانو

تنظیف آسان

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در پارچه تولیدی با فناوری نانو به شکل واضحی قابل مشاهده می‌باشد، نظافت آسان آنها میباشد. الیاف این محصول، در برابر لکه غذا، آب و حتی ذرات گرد و غبار بسیار مقاوم بوده و لکه پذیری بسیار کمی دارند. لکه مواد شیمیایی، مانند رنگ، جوهر و … نیز بر روی این پارچه باقی نمی مانند و در صورت لکه پذیری، آنها به سادگی قابل تنظیف خواهند بود. در صورتی که در دراز مدت، این پارچه نیاز به نظافت پیدا کند، این کار با راحتی بیشتری نسبت به دیگر انواع پارچه قابل انجام میباشد.

تنظیف آسان پارچه مبلی نانو

طول عمر بالا پارچه مبلی نانو

یکی دیگر از مزایای پارچه مبلی نانو، مقاومت در برابر پارگی و سایش است. آنها عمر طولانی و کیفیت بالایی دارند و با بکارگیری مداوم شکل و فرم خود را از دست نمی دهند. ثبات و ماندگاری رنگ نیز به این مسئله کمک میکند. موادی که در بافت این پارچه مورد استفاده قرار میگیرند، به صورت غیر مستقیم در ماندگاری رنگ پارچه تاثیرگذار بوده و همچنین موجب ایجاد خصوصیات مختلفی مانند ثبات رنگی شستشو، ثبات رنگی فرسایشی و ماندگاری رنگی در برابر نور میشود.

طول عمر بالا پارچه مبلی نانو

بدون پرز و گرد

محصولات نانو محبوبیت بالایی دارد؛ زیرا الیاف آن، بدون بو و حساسیت هستند. یکی از مهم ترین مزایای این نوع پارچه این است که در هیچگونه پرزی ندارند. بافت نرمی دارند و هنگام نشستن بر روی آنها احساس راحتی میکنید. این تولیدات خاصیت ضد حریق داشته و زمانی که وسیله گرمایشی در نزدیکی مبلتان قرار دارد، نگران سوختگی آن نباشید.

پارچه مبلی نانو بدون گرد و پرز
جمع بندی مطالب

در کل کیفیت پارچه مبلی نانو خیلی بالاست و تکنولوژی تولید آنها نیز بسیار پیشرفته میباشد. در حقیقت عیب خاصی نمی توان به آنها نسبت داد، ولی انواع تقلبی در بازار، این محصول را بدنام کرده‌اند. نکته حائز اهمیت این است که این محصول را میتوانید در فروشگاه پارچه مبلی پژمان با بهترین قیمت، تهیه نمایید. برای سفارش محصولات مورد نیاز خود می‌توانید با همکاران کارشناس ما در این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

پارچه نانو اصل، قیمت بالایی داشته و عموما برای مبلمان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. اغلب نمونه های موجود در بازار طرح نانو هستند.

قیمت پارچه نانو اصل به دلیل برخورداری از ویژگی های خاص بالاتر از نمونه های معمولی می باشد.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 9 =